Belediyeden okullara destek

Mustafakemalpaşa Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçe genelindeki okullara boya ve kilitli parke taşı desteğini sürdürdü.
Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala bakım onarım çalışmalarına hız verilirken eksikleri tespit edilen bazı okulların da ihtiyacına Mustafakemalpaşa Belediyesi cevap verdi.
İlçede eğitim veren Mustafakemalpaşa Merkez Anaokulu, ilkokulu, ilköğretim okulu, Atatürk ilköğretim ve Balibey İlköğretim okulu bahçelerinde yaklaşık 2500 metrekarelik alan parke taşı ile örüldü.
Öğrencilerin teneffüs saatlerinde daha güvenli şekilde dinlenebilmeleri için okul bahçelerindeki bozuk zeminler onarılırken parke taşı örülen alanlar ise daha güzel bir görünüme kavuşturuldu.
Boya ve parke taşı örme çalışmaları devam eden okullarda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ilçe genelinde öğrenim gören öğrencilerin kışın çamurdan yazın ise tozdan korunmalarını amaçladıklarını ifade etti.
Kanar, “Öğrencilerin daha rahat ve çağdaş bir ortamda eğitim görebilmeleri için elimizden geleni fazlasıyla yaptık, belediye olarak her alanda eğitime tam destek vermeye devam edeceğiz.” Dedi.

Haber: Mahmut Balıoğlu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir