Belediye Meclisimiz Güzel Olacak

Kentlerin gelişiminde, sosyal ve modern bir şehrin yapılanmasında son derece önemli bir işleve sahiptirler.

Belediye başkanının elini kolaylaştıracak, her alanda fikir üretebilecek. Demokrasiye inanmış sosyal ve kültürel donanımı toplum içersinde karşılık bulmuş bireylerden oluşması o kent için önemli bir kazınımdır.

Sadece meclis toplantılarına katılıp, başkanın iki dudağının arasından çıkacak sözlerin doğrultusunda el kaldırıp indirmek, o şehre ve insanlarına yapılan en büyük saygısızlık ve zaman kaybıdır.

Veya başka bir şekilde, yalnız kendisine oy veren mahalle, sokak ve partililerine hizmet etme sevdası da çağımıza yakışmayan geri kalmış bir zihniyetin ve anlayışın çirkin bir ifade şeklidir.

Belediye meclis üyeliğini;

Hak ve hukuk anlayışında ki gerekliliği doğrultusunda yerine getirebilirseniz; Meclis üyeliği belediye başkanlığı kadar saygın ve kutsal bir görevdir.

Bu yapılacak olan yerel seçimlerde, ilçemizde ki partilerin meclis üyelerine ne kadar titiz davrandıklarını dikkatle gözlüyoruz.

Belediye başkanlığını alıp götürebilecek meclis üyelerinin varlığı ilçe insanlarımızı rahatlatıyor ve gelecek için ilçemiz adına ümitlendiriyor.

Düşünebiliyor musunuz?

İlçemizin yetiştirdiği, Uludağ Üniversitesinin saygın profesörlerinden “Hasan Ertürk” bir partimizden meclis üyesi.

Demiyor ki!

Ben başkan olmazsam meclise girmem. Onun inancı doğup büyüdüğü, yetişip geliştiği ilçesine, hizmet etme sevdası.

Mualla Ekemen hocam, yıllarca çocuklarımızı eğitmiş, ilçe eğitimine büyük katkılar sağlamış, emekli olmuş tam rahat edeceği dönemdi;

“Daha işim bitmedi diyor ilçeme ödenecek borcum var.”

Selami Sevim, Mahmut Gök, Metin Demiroğlu ve Nasuh Ayşar ilçemizin siyasetine katkı verebilecek kazanımlardır.

Bir İsa Söğüt, bir Erhan Onar, bir Kerim Akça’nın siyasi deneyimlerini meclise taşıyarak, siyasi terbiyenin örnek davranışlarını sergileyeceklerine inanıyorum.

Ve gelelim eski belediye başkanımız Hayri Öztetikler’e. Belediye başkanlığı yapmış bir kimsenin ne işi var, meclis üyeliğinde? Sorusunun cevabına;

Öncelikle bu bir alçak gönüllülüktür, tevazudur. Hayri başkanın bu ilçeye kazandırdığı en büyük hizmetler arasında, ilçemizin elli yıllık su sorununun çözümlenmesi vardır. Yaz ve kış insanlarımızın kapalı bir Pazaryerinde alışveriş etme lüksü vardır. Konumuz bu değil, tabiî ki hataları da vardır, zamanında onları da eleştirdik.

Bugün meclis üyeliğine soyunmasında, tecrübelerinden yararlanarak hizmet etme anlayışının yattığına inanıyorum.

Tekrar başa dönersek. Meclis üyeliği kutsal bir görevdir. İnsanlarımız artık, ben meclise gireyim de işimde rant elde ederim düşüncelerine prim vermeyeceklerine inanıyorum.

İlçe partilerimizin, listelerinin içersindeki meclis üyelerinde çok daha güzel insanlarımızın olduğunu biliyorum, ben ilk aklıma gelenleri yazdım, gönül bırakmayın.

Hani bir söz vardır ‘gönlüm geniş ama yerim dar.’

Bu arada, Yalıntaş Belediye başkanı Mahmut Ertuğrul’u yürekten tebrik ederim. Hem düğün salonu, hem konferans salonu hem de sinema salonu, Yalıntaş beldesinde hayata geçirmek, sosyal hizmet anlayışının örnek gösterilebilecek bir yapılanmasıdır. Bu nedenle Mahmut Ertuğrul’u kutluyorum…

Sevgiyle kalınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir