Basın İlan Kurumu bilgi semineri sona erdi

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan Basın İlan Kurumu Bayramoğlu Tatil Köyü’nde düzenlenen seminer sona erdi. Basın İlan Kurumu (BİK)’in düzenlediği seminer sona erdi.
Resmi ilan yayınlama hakkı olan yerel gazetelerin temsilcilerinin katıldığı seminere ilçemiz gazetecilerinden Adem Tunçer de katıldı. 41 ilden 124 gazete temsilcisinin katıldığı eğitim semineri 3 gün sürdü.
Her gün farklı konu ve alanlarda bilgilendirmelerin yapıldığı seminerin son gününde,  Kontrol Hizmetleri Müdürlüğü tarafından önemli bilgiler aktarıldı.
2016’da Resmi Gazete’de yayımlanan Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliği hakkında katılımcılar bilgilendirildi. Kontrol Hizmetleri Müdürü İbrahim Delibaş ve Özer Elikoğlu, yürürlüğe giren yeni yönetmeliğinin kontrollere İlişkin maddelerin sunumunu yaptı.
Daha sonra müdürlük çalışanlarından Özer Elikoğlu ile Doğukan Güventürk, “Gazetelerin Kontrol ve Denetleme Usulleri” konulu sunumlarını gerçekleştirdi. Seminer son olarak katılımcıların soruları ve yetkililerin önemli bilgi ve cevaplarıyla sona erdi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir