Başbuğ Türkeş için mevlit okutuldu

Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu, Genel Başkanı ve merhum Albay Hacı Alpaslan Türkeş için ölümünün 12.yılında, Ülkü Ocakları ilçe teşkilatı tarafından mevlit okutularak anıldı.
Geçtiğimiz pazar günü akşamı Hamzabey Camii’nde yatsı namazı öncesi okunan Mevlid-i Şerif’e; MHP ilçe teşkilatı, Ülkü Ocakları mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Hamzabey Camii İmamı Mustafa Ulu, Müezzini Sedat Ay, Vıraca Camii Müezzini Bayram Akman, Ormankadı Köyü Kur’an Kursu öğretmeni Secaattin Tül, emekli imam Ali Başoğlu’nun okudukları Mevlid-i Şerif, Kur’an-ı Kerim, ilahiler ve kasideler cemaat tarafından dinlendi.
Hamzabey Camii İmamı Mustafa Ulu, günün anlam ve önemini belirten vaaz konuşmasında; “Yaşayan her canlı ölümü tadacaktır. İnsanoğlu ana rahmine düşüp canlandıktan sonra hemen ölüme hazırlıklı olmalıdır. Çünkü yüz yıl bile yaşamış olsa, sonu ölümdür. Önemli olan insanların yaşadığı süre içinde topluma hayırlı işler yaparak kendini ölümünden sonra anacak evlatlar ve insanlar bırakabilmesidir. Merhum Hacı Alpaslan Türkeş de sağlığında yaptığı faaliyetlerle kendini ölümünden sonra mevlit ve Kur’an-ı Kerim’le anacak kişiler bırakmış ki bu gece burada onun anısına toplanmış bulunuyoruz” dedi.
Mevlit, imam Mustafa Ulu’nun Hacı Alpaslan Türkeş ve tüm şehitlerimizin ruhuna ithafen yaptığı dualarla sona erdi.
Yatsı namazı sonrası cami çıkışında tüm cemaate Mustafakemalpaşa tatlısı ikram edildi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir