Balo projesine Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası, 100 bin TL ile ortak oldu

TOBB, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD)’nin de aralarında bulunduğu 70 ortakla ‘Balo Projesi’ni başlattı. “Anadolu’da müthiş dinamizm var” diyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, proje ile Anadolu ürünlerinin trenle Avrupa’ya ulaşacağını söyledi. Bu dev projeye Mustafakemalpaşa Ticaret Borsası da 100 Bin TL ile ortak oldu.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, son 10 yılda İSO’nun bin sanayi şirketi içinde 155’inin Anadolu’ya kaydığını belirterek “Müthiş bir hareketlilik ve dinamizm var” dedi. Hisarcıklıoğlu, bu dinamizmi harekete geçirmek için Balo Projesi’ni başlattıklarını açıkladı. Ekonomi Gazetecileri Derneği’nce Kartepe’de düzenlenen zirvede konuşan Hisarcıklıoğlu “Sanayi Anadolu’ya kayarken, biz Anadolu’yu Gümrük Birliği’nin içine sokamadık” dedi. Bu konuda yapısal problemler olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, bu sorunları gidermek için var güçleriyle çalıştıklarının da altını çizdi.
Projenin ileriki zamanlarda İslamabad’ı, Londra’ya bağlayacağı ve Türkiye’nin de bu işin tam merkezinde olacağı belirtiliyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir