Balibey İlkokulu Öğrencileri yazarla buluştu

Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneğinin geliştirdiği İlçe merkezindeki ilkokullada ki öğrencileri yazarla buluşturma projesi   Okulların ikinci döneminde 10 Şubat 2014  Cuma günü Mustafakemalpaşa Balibey ilk okulunda gerçekleştirildi. Okulun 2.3.4. sınıfları yazarla buluştu ve okudukları kitaptalar hakkında yazar Nadide Utkuya sorular sorarak yanıtlarını aldılar. Yaklaşık dört saat süren bu çalışma, tek tek sınıflar ziyaret edilerek gerçekleştirildi. Masal yararı Nadide Utku yazdığı” İncili Nine, Masal Rüzgarı ve Oyuncakçı Ülkesi” kitapları önümüzdeki haftalarda ilçemiz diğer okurlarında da öğrencilerle buluşamaya devam edecek.

Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Kekil Şimşek geliştirdiği bu çalışmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdilgani Artan’nın destek vermesi ile projeyi hayata geçirdi.

Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Kekil Şimşek yaptığı açıklamada. “Bu çalışma ile okumanın önemini ve zevkini çocuklara aşılamaktır. Bu çalışmada bize  destek veren İlçe Milli Milli Eğitim Müdürü Abdulgani Artan’a ve Balibey İlkokulu Müdürü Baki Koçlu, Müdür yardımcıları İlyas Başer, Bekir Akduman’a ve öğretmenler; İsa Güzel, Hasan Ülkü, Ahmet Kesici, Osman Kurt, Adem Yıldız, Kadir Üç’a   ve yardımcı personeline teşekkür ederim. Bizi sınıflarında karşılayıp çiçek veren tüm öğrencilere ve bu çalışmaya özveride bulunan  Patikalar dergisinin dil denetmeni ve yazın kurulu üyesi yazar Nadide Utku’ya da ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir