Anlamlı hayır

Şifahane hayır vesilesi oldu

Mustafakemalpaşa belediye ses düzeninden son iki gündür yapılmakta olan bir anons ilgi çekti.
Mustafakemalpaşalı Dr. Ahmet Şentürk tarafından yaptırılan anonsta “merhum anne ve babasının hayrına 40 KOAH ve Astım hastasının Tuzevi Tuz mağarası seanslarının kendisi tarafından karşılandığı, 40 hastanın 25 Ağustos Cuma günü raporlarını göstererek ücretsiz seanstan yararlanabileceği” belirtiliyor. Bilindiği gibi; KOAH, Astım başta olmak üzere bir çok solunum hastasına şifa veren Tuzevi’ni özel bir girişimci açtığı için hastalar buradan yararlanırken ücret ödemek zorundalar.
Hastalığına acil şifa arayan, ancak parası olmadığı için Tuzevi’ne başvuramayan hastaları düşünerek ölmüşleri adına yapacağı hayırı, Tuzevi’nden toplu seans satın alıp fakir hastaların ücretsiz kullanımına açarak yapan hemşehrimiz Dr. Ahmet Şentürk: “Rahmetli annem Hacer,babam Hüseyin Şentürk’ün ruhları için mevlüt okutacaktım.
Ama mevlüte ayırdığım bütçe ile Tuzevi’nden toplu seans satın aldım. Bu seansların KOAH ve Astım raporlu hastalara ücretsiz sunulmasını istedim. Nefes almakta güçlük çeken bu hastalar, şifahanedeki seanstan sonra rahat nefes alabiliyorlar.
Bu esnada ölmüşlerime yapacakları hayır duanın daha anlamlı olacağını düşündüm. Bir insanın rahat nefes almasına aracılık etmenin büyük bir hayır olduğuna inanıyorum.
İnşallah yaptığım toplum tarafından da benimsenir de gerçek hayırlara vesile olmuş olurum” dedi.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir