ALO 191 hizmet vermeye devam ediyor

ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı; uyuşturucu ile ilgili danışma ve destek hizmetlerinin verildiği, kişiye uygun gerekli yönlendirmelerin yapıldığı, bu anlamda vatandaşların uyuşturucuyla mücadele kapsamında danışmanlık hizmeti alabilecekleri bir danışma ve destek hattı olarak 08.07.2015 tarihinden itibaren hizmet vermektedir.
Önleme, tedavi ve rehabilitasyon mekanizmalarını destekleyerek güçlendirecek şekilde organize edilmiş olan Alo 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek hattına vatandaşlarımız 7 gün 24 saat ulaşabilmektedir.
Bu hizmetten İnternet üzerinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımıza yönelik hazırlanmış olan “Alo 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı Web Sayfası”, “alo191uyusturucuilemucadele.saglik.gov.tr” alan adıyla kullanıma açılmıştır.
Ayrıca ilimizde Uyuşturucu ile Mücadele İl Kurul Sekretaryasını yürüten Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı’nın tanıtımı için afiş hazırlanmış ve il genelinde kullanımına başlanmıştır.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir