AKP’de son aday adayı Mehmet Kanar

Mustafakemalpaşa Ak Parti ilçe başkanı Mehmet Kanar ilçe başkanlığından istifa ederek aday adaylığını açıkladı.
Dün saat 14.30’da Mustafakemalpaşa Öğretmenevi Salonunda açıklamasını yapan Kanar kalabalık bir kitle ile karşılandı. Girişte herkesi tek tek selamlayan tebrikleri kabul eden Mehmet Kanar açıklama sonrasında da tebrikleri tek tek kabul etti. Aday adaylarından bir çok isimde Mehmet Kanar’ın açıklamasında yanında bulundu.
Kanar ilçe başkanlığı istifa dilekçesini de üyelerin ve basın mensuplarının önünde imzaladı. “Artık ilçe başkanlığı bitti. Herkes derdini ikinci başkan Vedat Süngü’ye anlatsın” diyerek espri yapan Kanar istifa dilekçesini Vedat Süngü’ye verdi.
Mehmet Kanar yaptığı açıklamada ayrıca şu sözlere yer verdi.
“Ahmet gelir Mehmet geçer bu bir dava meselesidir. Şimdi de Mehmet Kanar ilçe başkanlığından geçti. Kimsenin kimseye tepeden bakma lüksü yoktur. Kibir her insanın sonunu hazırlayan yegane sebeptir. Belediye başkan aday adayı olmayacağımı başından beri hep söyledim. Bu konu hakkında sizlerin huzurunda aday adayı olmuş arkadaşlarımdan özür diliyorum. Ancak şartlar öyle geliştiği için bize görevden kaçmak yakışmazdı. Bizlerde gelip geçiciyiz. Bu aday adaylığı sürecinde hangi arkadaşımız aday olursa hep birlikte bu dava için arkasında durmaya söz verdik. Bundan yana kimsenin şüphesi olmasın. Ben bugüne kadar bana hakkınız geçti ise haklarımı helal ediyorum. Sizler de hakkınızı helal edin. Bizler dava adamıyız. Şimdiye kadar her kim ki Mustafakemalpaşa’ya gerçekten hizmet verdiyse hepsine teşekkür ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle durmak yok yola devam diyerek istifa dilekçemi sizlerin huzurunda imzalayarak başkan vekilimiz Vedat Süngü’ye teslim ediyorum” dedi.
Mehmet Kanar kimdir?
Mustafakemalpaşa’nın tanınmış esnaflarından merhum Halil Kanar’ın oğlu olan Mehmet Kanar 1976 doğumlu olup inşaat mühendisidir. Halen Mustafakemalpaşa Küçük Sanayi Sitesinde Kanar Ticaret adı ile esnaflık yapan Mehmet Kanar evli ve iki çocuk sahibidir.

Haber: Ömürlü Kaya

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir