AKP aday adayı Hasan Turhan

1955 Mustafakemalpaşa Bahariye köyü doğumlu eski Karacabey Milli Eğitim Müdürü Hasan Turhan AKP’den resmen aday adaylığını açıkladı.

Geçtiğimiz Perşembe günü AKP ilçe merkezi binasında aday adaylığını açıklayan Hasan Turhan 1955 Mustafakemalpaşa Bahariye köyü doğumlu. İlköğretimini Mustafakemalpaşa’nın Bahariye köyünde tamamladıktan sonra Orta ve Lise öğrenimini Bursa İmam Hatip lisesinde, yüksek öğrenimini ise Bursa yüksek lisans Enstitüsünde tamamladı.

Yüksek öğreniminin ardından Kütahya Endüstri Meslek lisesinde öğretmenliğe başlayarak eğitim camiasına adımını attı. Daha sonra sırası ile Kütahya Altıntaş ilçesi İmam Hatip lisesinde müdür yardımcılığı, Balıkesir Dursunbey İmam Hatip lisesinde ve Mustafakemalpaşa İmam Hatip lisesinde okul müdürlüğü görevlerini, bu tarihten sonra ise İvrindi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerini yürüterek yöneticilik basamaklarını tırmanan Hasan Turhan 5 Temmuz 2003-14 Ekim 2011 tarihleri arasında Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerini yürüterek 2012 yılında 36 yıllık memuriyet yaşamını kendi isteği ile sonlandırarak emekliye ayrıldı.

Halen Mustafakemalpaşa ilçesinde ikamet eden Hasan Turhan evli ve 2 çocuk babası olup Almanca ve Arapça bilmektedir.

Mustafakemalpaşa AKP’ye aday adayı olma sebebini açıklayan Turhan;

“Hayatta hepimizin sorumlulukları var. Eşimize, çocuklarımıza, ailemize, arkadaşlarımıza, çevremize ve en önemlisi ülkemize karşı büyük sorumluluklarımız var. Medeniyet değerlerimizin hepimize bireysel ve toplumsal olarak yüklediği sorumluluklar var. “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır” diyen bir peygamberin ümmeti olduğumuz için hepimize her alanda düşen sorumluluklar var.

Bilgi ve tecrübelerimi paylaşmak, Mustafakemalpaşa’yı yaşam kalitesi yüksek bir ilçe yapmak için adayım.

Mustafakemalpaşa için hayallerime, projelerimi hayata geçirmek için adayım. Bugüne kadar bu hizmet kervanını her zaman destekleyen ve hizmetin en iyisine layık olan Mustafakemalpaşa için adayım”dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir