Akkoyunlu’dan 4 yılın değerlendirmesi

Bu Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Ak Parti ilçe kongresine aday olmayacağını açıklayan Sadettin Akkoyunlu, İlçe Başkanlığı döneminde geride bıraktığı 4 yılın değerlendirmesini yaptı.
Ak Parti’de yaşanan revizyonla birlikte İlçe teşkilatında başkanlık koltuğu el değiştirmeye hazırlanırken, Cumartesi günü bayrağı devredecek olan Sadettin Akkoyunlu, geride bıraktığı 4 yıllık görev süresini, yaptığı bir yazılı basın açıklamasıyla değerlendirdi. Akkoyunlu, yaptığı yazılı açıklamada, 10 yıldan bu yana Ak Partinin çeşitli kademelerinde görev aldığını ve şeref duyduğu 4 yıllık görev süresince güzel işler yaptıklarını belirtti. Akkoyunlu, “İlçe Başkanlığı görevimi, 4 yıldır Partime ve liderime yakışır bir şekilde partimin ve ilçemin menfaatlerini ön planda tutarak gerçekleştirdim. En büyük başarım, kardeşlik ve güven hukukunu partimin tüm kademelerine işledik. Birbirimize güvendik fitne ve fesadı içimizde barındırmayıp başarı yakaladık. İlçemde dönemimizde yatırımları biten ve devam eden takibini yaptığımız belki 20 yıldır yapılamayanları hep beraber 4 yılda gerçekleştirdik. Bunlardan ilki Hükümet Konağı, tüm resmi kurumları içinde barındırmaktadır. Yeni Hastanemiz; halkımıza modern bir şekilde hizmet vermektedir. SGK binamızla tüm işlemlerin ilçemizde yapılmasını sağladık. Adliye binamızla refah ve sağlıklı bir ortam hazırladık.
3 adet 24 derslikli okul ve 1 yurt binamızı bitirip öğrenime açtık. 2 okul inşaatımızda devam ediyor. Bu sayede tekli eğitime geçmiş bulunuyoruz. Tüm Okullarımızın tamir ve tadilat işlerini gerçekleştirdik. 384 konutla Sosyal Tesisleri olan Toki Konutlarını sahiplerine teslim ettik. Sağlıklı yaşam merkezi inşaatımız ise 2 ay içerisinde tamamlanarak faaliyete geçecek. Ulaşımı rahatlatacak 3’ncü köprü inşaatımız devam ediyor. Çavuş ve Paşalar mahallelerimizdeki köprülerimizi hizmete açtık. Tatkavaklı ve Güllüce köprülü kavşaklarımızın devam eden yargı süreci 2 yada 3 ay içerisinde çözüme kavuşup bağlantı yollarının tamamlanması planlanıyor. Lütfiye mahallemize yapılan ve Devecikonağı yolunun rahatlamasını sağlayacak yol, asfaltlanıp kısa süre sonra hizmete girecek. İlçemize Fen Lisesi kazandırmanın ve ÖSYM sınav merkezi olmasını sağladık. İlçemizde elektrik hatlarının çoğunu yer altına aldırdık. Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü’nün gelmesini sağladık ve ihtiyaç sahibi ailelerin artık Bursa’dan değil İlçemizden hizmet almasının önünü açtık. Gençlik Merkezimizin ilk başlama aşamasında Teşkilat olarak Spor Bakanlığı’nda protokol imzalarını gerçekleştirdik. Gündemimizde olan fakat zaman yettiremediğimiz, takibini Bakanlık düzeylerinde yaptığımız Açık Öğretim Sınavlarının İlçemizde olması ve şu ana kadar hiçbir teşkilatın üzerinde durmadığı Sünlük İçme Suyu Baraj projemizi fizibilite raporlarının hazırlanıp 2018 yatırım programlarına aldırdık. DSİ ise çalışmalarına bölgede devam ediyor. Orköy tarafından 50’ye yakın orman köylümüze büyükbaş ve küçükbaş hayvan desteği ve güneş enerjisi sistemleri desteği sağladık. Hükümetimiz tarafından yapılan daha sayamadığım bir çok işlerimiz ise devam ediyor” dedi.
Son 4 yılda çok çalıştıklarını ifade eden Sadettin Akkoyunlu, “Bu dönem içinde çok çalıştık. İyi işler yaptık. Halkımızın refahı, huzuru ve iyi hizmet alması için elimizden gelen gayreti gösterdik. Bürokratlarımız, Muhtarlarımız, STK larımız ile uyum içinde çalıştık.
Bizlere destek olan Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, İl Başkanlığımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İlçe Belediye Başkanımıza, İlçe Bürokratlarıma ve Basın mensuplarına şükranlarımı sunarım” dedi.
Ak Parti hükümetlerini devirmek için dönem dönem çeşitli olayların yaşandığını hatırlatan Akkoyunlu, “Gezi olayları, sokak gösterileri, 17-25 aralık operasyonları, ses kayıtları ve kasetler, 15 Temmuz hain Fetö darbe girişimi gibi bir çok bela atlattık.
Dünyada tek bir girişimle bile yönetimler devriliyor ama Türkiye’de bir çok olay yaşanmasına rağmen yönetimler devrilmedi. Bu çok önemlidir. Bunun önemi de yaptığımız kongremizde gücümüze güç katmamız, yenilenmemiz, çoğalmamız, birbirimize ve liderimize bağlılığımızı kongrelerde perçinlememizdir.
Ak Parti sadece Türkiye’nin değil dünyada en büyük, güçlü ve disiplinli siyasi organizasyonudur. Partimizin siyasi önderliğinde güçlenen bu ekiplerimizle 2019 a güzel bir geleceğe kutlu yürüyüşümüzle devam edeceğiz. Tüm halkımıza bu güne kadar verdikleri destek ve gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür ederim. 6’ncı olağan İlçe kongremiz 23 Aralık 2017 Cumartesi günü saat: 12.00’da belediye düğün salonunda olacaktır. Teşkilatımın bu bayramına tüm halkımız davetlidir” diyerek açıklamasına son verdi.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir