Akkoyunlu’dan 15 Temmuz açıklaması

Mustafakemalpaşa Ak Parti İlçe Başkanı Sadettin AKKOYUNLU yaptığı yazılı basın açıklaması ile 15 Temmuz’un anlattı.
Akkoyunlu açıklamasında; “Hain darbe teşebbüsünün 1.yılına geldik. 15 Temmuz da bu Aziz Millet’in yazdığı destanı unutmadık ve unutmayacağız.Bu darbe direnişi bizim millet olma bilincimizin yeni bir sıçrama yaptığı gündür. Millet olma bilincimizin yeniden yazıldığı,yeniden güncellendiği,yeniden yükseltildiği bir gündür.
Bizler Türk Milleti olarak bir bayrağı bir sancağı taşır gibi 15 Temmuz ruhunu yüzyıllarca taşımak zorundayız.
15 Temmuz gecesi bu hainlere karşı kadın erkek demeden her yaştan,siyasi düşüncesi,dünya görüşü ne olursa olsun insanımız demokrasisine ,Ülkesine sahip çıkmak için sokağa döküldü ve canları pahasına halkın iradesine sahip çıktı. Kişilerin olduğu gibi Milletlerinde belirli bir yapısı karakteri vardır.Türk Milleti karakteri gereği tarihin hiç bir döneminde hainlere, işgalcilere geçit vermemiştir,hiç bir zaman boyunduruk altına girmemiştir,egemenliği hürriyeti için gerektiğinde canını seve seve bu vatan için feda etmiştir.
Türk Milletinin bu yüksek karakterini yüz yıllara uzanan destansı tarihimizde çok kez görmüşüzdür.İşte bunların sonucunda net bir şekilde görülmüştür ki 15 Temmuz 2016 gecesinden itibaren Türkiye’de ülkemizin demokrasi tarihi ,Avrupa’nın demokrasi tarihi ve dünyanın demokrasi tarihi yeniden yazılmıştır. Bu Ülkenin sahibi halktır, halk ne derse o olur. Kimsenin halkın iradesi,halkın egemenliği altından her hangi bir şekilde başka bir hak iddia etmeye yetkisi yoktur.Bu millete ait olmak,bu milletin bir ferdi olmak ve bu millete hizmet etmek çok büyük bir şereftir. Birileri 15 Temmuzu itibarsızlaştırma gayreti içersine girmişlerdir. Ne kadar perdelemek,ne kadar itibarsızlaştırmak isteseler de 15 Temmuzun önemini,kıymetini bu gecede bu necip Milletin nasıl bir destan yazdığını unutmadık,unutturmayacağız.
Bu nedenle tüm ülkede olduğu gibi Mustafakemalpaşa’da 15 Temmuzu ve demokrasi şehitlerimizi bir dizi etkinlikle anacağız. O gece ülkenin demokrasisi için,ülkenin egemenliği için ,halkın iradesi için 249 şehit verdik.Onlar 15 Temmuz gecesi ölmediler tam tersi bu milletin bağrında ölümsüzleştiler.O gece minarelerden okunan selalar bir ölümün değil bir milletin ayağa kalkmasını ölümsüzlüğe yürüyüşünün habercisi idi.Bu vesile ile 15 Temmuz da bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimize bir kez daha yüce Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir