Akça’dan aday adaylarına yemek

Mustafakemalpaşa Adalet ve Kalkınma Partisi ilçe Başkanı Kerim Akça belediye başkanlığı aday adaylarına yemek verdi.

Yanında Siyasi ve Hukuk işlerinden sorumlu Başkan Vekili Sadettin Akkoyunlu ile birlikte Hande otele gelen AKP İlçe başkanı Kerim Akça , Mustafakemalşa Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan Mustafakemalpaşa Mevcut Belediye Başkanı Sadi Kurtulan,Tatkavaklı Beldesi Belediye Başkanı Orhan Alper, Mustafakemalpaşa Belediyesi AKP meclis üyesi Fatih Şengül, İlçe Tarım Müdürü Dursun Demirci, İşadamı Mesut Şenkoyuncu, Karacabey emekli Milli Eğitim Müdürü Hasan Turhan, Milli güreşçi İsmail Varol ve Mustafakemalpaşa Belediyesi AKP meclis üyesi, Yerel Gündem 21 başkanı, AKP Kadın Kolları başkanı Nuray Laciner  ile birlikte yemekte bir araya gelerek yaklaşan belediye başkanlığı seçimleri için aday adayları ile istişare yaptı.

Yemekte birlik ve beraberlik mesajı veren AKP aday adayları ile aynı masada buluşan Kerim Akça; “Ak Parti Mustafakemalpaşa İlçe teşkilatı olarak bir arada olduğumuzu göstermek için bu yemeği düzenledim” diye başladığı sözlerini Akça şöyle sürdürdü; “Genel merkez en güzel kararı verecektir. Verilen karara hepimiz uyacağız ve açıklanan adayımızı hepimiz destekleyeceğiz. El ele vererek bu seçimleri alacağız. 30 Mart 2013 seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanlığı seçimleri var ve sekiz ay sonra da milletvekilliği genel seçimlerimiz var. Bunun için elbirliği ve gönül birliği ile çalışarak bu seçimlerden galip çıkmak için çalışacağız. Bizler “Üzüm yemek için varız, bağcı dövmek için değil” onun için bu sekiz aday adayından kim aday olarak açıklanırsa, bizler onun arkasında olacağız ve birlikte çalışacağız.

Ben de  İlçe Başkanı olarak 28 Kasım 2013 günü Bursa Büyük Şehir Belediyesi belediye meclis üyeliği için görevimden istifa edeceğim ve görevimi başkan vekili Sadettin Akkoyunlu arkadaşıma devredeceğim. Bu  güne kadar partimizin her kademesinde görev aldım,bundan sonrada çalışmaya ve verilen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışacağım. Bizim parti anlayışımızda “Ben yok biz var” yani  Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Başkan Vekili Sadettin Akkoyunlu ise; “İlçe teşkilatı olarak herkese aynı mesafedeyiz. Bizler Mustafakemalpaşa için çalışacağız. Her şey ilçemiz için” açıklamasında bulundu.

Yemekte konuşan Belediye başkanı aday adayları yemek için İlçe Başkanı Kerim Akça’ ya teşekkür ederek Mustafakemalpaşa için el ele hep birlikte en iyisi için çalışacaklarının altını çizerek, aday kim olursa olsun onun kazanması için birlik ve beraberlik çağrısında bulundular. Tatkavaklı beldesi mevcut belediye başkanı Orhan Alper toplanan bazı kişilere anketler yaptırıldığını bu anketlerin gerçekleri yansıtmadığını söyleyerek “Çıktığımız yolda dürüstlük şart. Bu anketler dürüstçe yapılsın. Yapılan bu anketlerde takip edilen yol açıkçası beni üzdü” dedi.

Bir başka aday adayı Hasan Turhan ise; “Ben Orhan başkana katılıyorum. Siteminde haklı. Bazı şeyler yapılacaktır, ama dürüstçe olmalı. Bizler bir ailenin bireyleri gibiyiz ve ne olursa olsun birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Partimiz yüzde elli trendini yakalamıştır ve bunu daha da yukarıya taşıması için çalışacağız. Bursa da 147 aday adayının olması partimiz adına gurur vericidir” açıklamasın da bulundu. Mustafakemalpaşa Belediyesi  mevcut başkanı Sadi Kurtulan’da; “Tüm aday adaylarının güzel ve halisane temennilerine katılıyorum. Eskiden demokrasinin kapıları görünüşte açıktı ama aslında kapalıydı. Gelinen bu noktada kapılar her zaman açıktır. Türkiye’de 1.5 yıldır bu güzellik yaşanmaktadır. Talip olduğumuz iş önemli bir iştir. Yapılacak olan seçim, bir ismin iktidara gelmesi değildir. Önemli olan bu ülkenin, dünya senaryosunda alacağı rol için mücadele vermektedir. Buradaki aday adayları herkesten teveccüh görmüştür. Başkalarının beklediği senaryo bizde olmaz. Siyasete yeni bir ses ve nefes getireceğiz. Kim kazanırsa kazansın ilçemiz, ilimiz, ülkemiz kazanacaktır” dedi.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir