Ak Parti teşkilatı 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı

Mustafakemalpaşa Ak Parti ilçe Başkanı Sadettin Akkoyunlu ve beraberinde Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı aynı zamanda sağlık komisyonu başkanı Ali Kaş, Kadın Kolları Başkanı Fatma Kocaman, Gençlik Kolları Başkanı Ömer Nebi Bahar ile birlikte Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesinde görevli doktorları ve sağlık çalışanlarını ziyaret ederek 14 Mart Tıp Bayramını kutladılar.
Mustafakemalpaşa Ak Parti ilçe Başkanı Akkoyunlu yaptığı konuşmada; “Tıp Bayramı, her Mart ayının 14’ünde kutlanan, Türkiye’de tıp alanından çalışanların hizmet sorunlarının tartışıldığı, bilime katkılarının ödüllendirildiği bir anma ve kutlama günüdür ve İlk kutlama, 1919 yılının 14 Mart’ında işgal altındaki İstanbul’da gerçekleşmiştir. Böylece tıp bayramı, tıp mesleği mensuplarının yurt savunma hareketi olarak başlamıştır.
1929-1937 yılları arasında 12 Mayıs günü Tıp Bayramı olarak kutlandı. Bu tarih, Bursa’daki Yıldırım Darüşşifası’nda ilk Türkçe tıp derslerinin başladığı tarih olarak kabul edildiği için Tıp Bayramı yapıldı. Ancak zamanla bu uygulamadan vazgeçildi ve yeniden 14 Mart Tıp Bayramı olarak değiştirildi.
Ak Parti iktidarında sağlık konusunda yapılan reformlar yatırımlar tüm vatandaşlarımız tarafından beğenilmekte ve takdir görmektedir.Umarım biz İktidar olarak yaptığımız bu yatırım ve reformlar daha da ileriye gidecek ve sağlık konusunda dünyada ilk sıraları alacağımızdan eminiz. Bizler Ak Parti İktidarı olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaktan hiç bir zaman kaçınmadık, sağlık çalışanları da başta doktorlarımız olarak üzere tüm sağlık çalışanları üzerlerine düşen görevi layığı ile yerine getirecek ve bu hizmetlerin kalitesinin artmasında en büyük katkı onların olacaktır” dedi.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir