Ak Parti ilçe teşkilatından ‘döviz bozdurma’ çağrısı

AK Parti Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Sadettin Akkoyunlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın ‘Oyunu bozalım, dövizlerimizi bozduralım’ çağrısı üzerine harekete geçti. Türkiye genelinde vatandaşlardan büyük ilgi gören ‘döviz bozdurma çağrısı’na, Mustafakemalpaşa AK Parti İlçe Başkanı Sadettin Akkoyunlu öncülüğünde Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve Mustafakemalpaşalılardan da tam destek geldi.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Sadettin Akkoyunlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın çağrısı üzerine bizler de elimizdeki mevcut dolarlarımızı Türk Lirası’na çeviriyoruz.
Ülkemiz üzerinde emelleri olan, ülkemizi bölmek isteyen kara güçler bunu 2007-2008 yıllarında da yaptılar. O zaman ‘teğet geçecek’ demiştik ve ‘teğet geçti’ yine ‘teğet geçecek’ diyoruz. Güçlü, iradeli AK Parti iktidarı ile yönetilen bölgede yükselen bir değer olan, hiç bir gücün egemenliğine, boyunduruğuna girmeyen Yeni Türkiye’miz, üzerinde oynanan Gezi Olayları, 17-25 Aralık süreci, 15 Temmuz darbe girişimi gibi sinsi oyunlarıyla fiilen başaramadıklarını ekonomik yaptırımlarla yapmaya çalışıyorlar.
Cumhurbaşkanımızın gündeme getirdiği bu kampanyaya resmi kurum ve kuruluşlar da, Borsa İstanbul, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu gibi kurumların aldığı varlıkları TL’ye dönüştürme kararının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hac umre organizasyonları dahil bütün işlemlerde TL ile hareket edileceğini bilmekteyiz. İran, Rusya ve Çin ile yapılan ticaretlerde yerli para birimi kullanılması konusunda çalışmalar yapılmaktadır. Buna benzer bir olayın 1997 yılında Güney Kore’de yaşandığını hatırlatmak isteriz. O zaman da Kore’li vatandaşlar döviz ve altın bağışı yapmışlar ve krizden bir tek Güney Kore bu şekilde çıkmıştır.
Başta bizler AK Kadrolar ve ülkesini seven her bir Türk vatandaşı bu oyunlara prim vermeyeceğiz. Cumhurbaşkanımızın arkasında, aynı 15 Temmuz’daki FETÖ Terör Örgütü’nün yapmaya çalıştığı darbe girişimine karşı tankların önüne canı pahasına yatıp gövdesini siper eden her Türk vatandaşı gibi bugün de bu ekonomik oyunlara karşı dimdik duracağız. Ve bugün bu yüzden değişmez güçlü irademizi Cumhurbaşkanımızın arkasında dik duruşumuzu göstermek için buradayız. Ülkemize karşı yapılan bu ekonomik saldırıları bertaraf etmek adına örnek bir davranış olması umuduyla dolarlarımızı bozduruyoruz.
Tüm halkımıza çağrımızdır; bütün alışverişlerimizi dolarla değil Türk lirası ile yapalım. Sizler de ülkenizi seviyorsanız, ‘ülkemizi bizden başka kimsenin yönetmesini istemiyoruz’ diyorsanız bizimle birlikte sizlerin de dolarlarınızı bozdurmanızı istiyoruz. Eminiz ki bu çağrıya duyarsız kalmayacaksınız. Şimdiden bizlere verdiğiniz destek ve Cumhurbaşkanımızın başlattığı kampanyaya katıldığınız için sonsuz şükranlarımızı sunarız” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir