Ak Parti ilçe Başkanı Mehmet Kanar oldu

Bir süredir merak edilen ve Mustafakemalpaşa’da birkaç ismin birden konuşulduğu Ak Parti ilçe Başkanı adayı geçtiğimiz gün akşam saatlerinde Ankara’da belirlendi.
Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mental yorgunluk başlığı altında Ak Parti genelinde başlattığı revizyon devam ederken, aynı süreçte bazı mevcut İlçe Başkanları kongrelerde aday olmayacaklarını açıklamıştı. Bunun üzerine Mustafakemalpaşa’da Ak Parti ilçe teşkilatının kime emanet edileceği de bir süredir merak konusu olmuştu. Merak edilen bu sorunun cevabı Ankara’dan geldi. Bursa’ya giden isimler arasından sıyrılarak Ankara’ya çağırılan 3 isimden biri olan Mehmet Kanar, Ak Parti ilçe teşkilatının başkan adayı olarak belirlendi.
Bursa’ya 6, Ankara’ya 3 isim gitti
Gerçekleştirilen temayüllerin ardından öne çıkan isimlerden 6’sı önce Bursa’ya İl Başkanlığına çağırıldı. Burada yapılan istişarelerin ardından ise Mehmet Kanar, Hasan Turhan ve Murat Hallaçoğlu Ankara’ya çağırıldı. Ankara’da yapılan bir dizi görüşmelerin ardından Genel Merkez Mehmet Kanar isminde karar kıldı.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir