Ahşap evde çıkan yangın kuyumcuya sıçradı

Mustafakemalpaşa Şeyhmüftü Mahallesi, Cami Sokak’ta bulunan üç katlı Yüksel Balkır’a ait evin mutfağında geçtiğimiz cumartesi günü saat 21.00’de çıkan yangın, evin yanında bulunan Atasay Kuyumculuk dükkanına sıçradı.
Üç katlı ahşap evin mutfağının tamamen yandığı yangında, Bülent Emre’ye ait Atasay Kuyumculuk iş yerinde de büyük çapta maddi hasar meydana geldi.
Yaşlı kadın Yüksel Balkır, polise verdiği ifadesinde, sobaya gaz döktüğünü, harlayınca da korkup mutfaktan kaçtığını belirtti.
Çarşı esnafınca kurtarılan Yüksel Balkır’ın evinin çöplüğe dönmesi de yetkililere karşı tepkiyi bir kat daha arttırdı.
“Yüksel Balkır’ın akli dengesinin yerinde olmadığını bilmeyen yok” diyen çevre esnafı; “Bu yaşlı kadının yaşadığı hayat, hayat değil. Evi çöplüğe dönmüş durumda. Zaten mikrop yuvası içinde yaşıyor. Bir de senede iki üç defa buna benzer olaylarla ortalığı karıştırıyor. Hem kendine, hem de etrafa zararı olan bu yaşlı kadının bir an önce yetkililerce koruma altına alınması gerekiyor” dediler.
Çarşı esnafının ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale ederek daha fazla etrafa sıçramadan yangını söndürdü.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir