Adını siz koyun

Hep eskilere dayanır ilçenin toprağının, ormanlarının, kum ve taş ocaklarının hikayeleri. Uğurlarına kavgalar olmuş süre gelmiş bugüne dek mahkemeleri. Hepsinin ruhsatı var işletilmeleri kanunlara uygun işletmeler bittiğinde tahrip olan yerler düzenlenecek ağaçlandırılıp eski haline getirilecek der ruhsatlarda. Bugüne kadar görülmediki işletmesi biten bir yer ağaçlandırılsın ki. Hep sahipleri ekonomik krizden kaçmıştır veya sahipleri değişmiştir. Bugüne kadar ilçem haricinde birilerine yarmıştır çalışmalar. Bugünlere baktığımızda dere yataklarına yakın tarlaların havada kaldığını, ormanların tahribatını, atıklarla doldurulmuş meraları, ruhsatlı işletme alanlarıyla işgal ettikleri alanlar tahmin edilemeyecek kadar farklı, dere ve yol boylarına bakıldığında mermer atıklarıyla dolu, hele ağır tonajlı kamyonların yollara verdiği tahribatı anlatmak için görmeden anlatılması mümkün değil. Bugüne kadar ne yapması gerekenler gereğini yapmıştır, ne gereğini yaptırması gerekenler gereğini yaptırmıştır. Bazen mızrak çuvala sığamayacak kadar olunca birilerine ceza yazılır sözüm ona günah çıkarırcasına oda ne işe yarar belli değil.
Gözümüz aydın; son yıllarda yeni yeni yüzler belirmeye başladı ilçemizde. Kimileri dağlarımızda maden arama peşinde kimileri bilmem nerelerde üretilmiş yüz binlerce ton demir çelik atıklarından elde edeceği bilmeme ne madenin peşinde, ardından dağlar kadar atıkların depolanacağı ucuz depoların peşindedir. Hepsinin elinde başımızın belası İŞSİZLİK SİLAHI, Kimse bu tesislerin biz halk’a getireceği, neyimizi götüreceği hakkında bir bilgi verme zahmetine katlanmıyor. Biz Taşralıyız ya, sadece birileriyle iş birliği yapıldığında her şey bitiyor. Onlara şunu belirtmeden geçemeyeceğim, evet sizin gözünüzde bir Taşralıyız, cahilde olabiliriz ancak şu uzmanı, bu uzmanı olmaya biliriz de bize neyin zarar verip neyin zarar vermeyeceğini ayırabilecek kadar Doğal bilimciyiz. Hele hiç aptal değiliz bunu hiç unutmayın olur mu? Biz biliyoruz, birçok kararları İl’den hatta Payitahttan da aldırabilirsiniz, büyük büyük belediye meclislerinden, büyük büyük gazeteci geçinenleri gezmelere götürüp onları da ikna edebilirsiniz, tabirimi hoşgörün, hariçten bir çok gazel hanı tutabilirsinizde ama ilçenin geleceğini kimsenin karartmasına müsaade edemeyiz bunu geçmiş aylarda görmüş olmanız gerekirdi diye düşünmüyorum siz karalıysanız ide kararlıyız işte sözün bittiği yer…
Haydi ya “Devlet Başa, yada Kuzgun leşe”; ilçemin seçilmişleri, atanmışları birileri bizi Taşralı görse de, ilçemiz nüfus ve coğrafi olarak bir çok il’den büyük, öyle ise sizde büyüklüğünüzü gösterin, halkın istemediğini kimsenin yapmasına müsaade etmeyin, artık Mustafakemalpaşa’nın kararlarını şu ilde bu ilde veya Payitahta değil Mustafakemalpaşa’da verelim. Mustafakemalpaşa’yı Mustafakemalpaşalılar yönetsin. Siz yöneticilerimiz, size güveniyoruz, saygımızda sonsuz, biz hal olarak her zaman yanındayız, emrinizdeyiz. Kalın sağlıcakla.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir