ADD’den öğretmenlere kutlama

Atatürkçü Düşünce Derneği Mustafakemalpaşa şubesi 24 Kasım öğretmenler günü (Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ni kabul ettiği gün) kutladı.
ADD’liler, derneğe üye 70 yaş üstü öğretmenlerden katılım sağlayabilen 4 emekli öğretmen ile kahvaltıda bir araya geldiler. Öğretmenler Adil Beyaz, Ali Osman Atik,
Muharrem Koç ve Şükrü Ege ile yönetim kurulu üyeleri Haşim Yoldaş, aynı zamanda emekli öğretmen olan İsmail Bayrak ve eşi, Mehmet Çelebioğlu ve eşi ile Hayri Öztetikler katıldı. Rahatsızlıkları nedeniyle katılamayan öğretmenlere geçmiş olsun dilekleri sunuldu. Karşılıklı sohbet eşliğinde geçen günde şube başkanı Haşim Yoldaş günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.
Yoldaş; “Yeryüzünün bütün uluslarının en başta gelen ortak dileği, “daha mutlu, daha aydınlık bir geleceğe kavuşmak” değil midir? Atatürk, bu evrensel özlemi, Onuncu Yıl Nulku’nda şöyle dile getirmiştir: “Türklüğün unutulmuş büyük uygar niteliği ve büyük uygar yeteneği, bundan sonraki gelişmesi ile geleceğin yüksek uygarlık ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır.” Ulusların bu büyük amaca ulaşabilmek için bulabildikleri tek yol da “eğitim – öğretim”dir. Devlet, eğitim ve öğretim görevini öğretmenlerine vermiştir. Biz çocukları ve gençleri geleceğe hazırlamak görevini üstlenen, bunun için her türlü özveriyi gösteren bütün öğretmenlerimize en içten, en sıcak teşekkürlerimizi sunarız.
Bizi var olduğumuz günden beri yetiştiren ve geleceğe hazırlayan iki insanı asla unutamayız: Birincisi evimizde annemiz, babamızdır; ikincisi de okulumuzda öğretmenlerimizdir. Birinciler bizlere sütünü, sevgisini, emeğini, umudunu verir; ikinciler ise sevgisini, ilgisini, bilgisini, deney ve birikimini verir. Biz eksiklerimizi onlarla tamamlarız; gün geçtikçe kişiliğimizi bulur; geleceğin büyük insanlarından biri olma yolunda güvenli adımlarla zaman merdivenini tırmanırız. Bize gülüşün kadar sıcacık sevgiyi; bitmeyen ve hiçbir zaman da bitmeyecek olan ilgiyi verdikleri için tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir