ADD’den MYO’ya ziyaret

Mustafakemalpaşa Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Savaş Yarıcı, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kurt ve İstanbul Dershanesi Müdürü Recep Turhan ile birlikte Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu Müdüresi Ümit Gücenme Gençoğlu’nu makamında ziyaret etti.
           Dün saat 12.30’da gerçekleşen ziyarette ADD’lileri Meslek Yüksekokulu Müdüresi Ümit Gücenme Gençoğlu ile birlikte Müdür Yardımcısı Mehmet Öz birlikte karşıladı.
            ADD Başkanı Savaş Yarıcı, İlköğretim Haftası’nı kutladıktan sonra Meslek Yükseokulu’na ilave yeni fakülte getirme çalışmalarının nasıl gittiğini, Müdüre Gençoğlu’na sordu.
            MYO Müdüresi Gençoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Mustafakemalpaşa’ya fakülte kazandırma sözünü Milletvekilimiz Sayın Ali Koyuncu açıklamıştır. Bizler Rektörlüğümüzle birlikte bir çalışma yaptık. Güllüce Köyü Muhtarlığı yer tahsisini bize gösterdi fakat şu aşamada hiçbir şey kesin değil. Güllüce Köyü büyüklerimizce uygun görülmedi. Bizler şu anda bekliyoruz.
            Sayın siyasiler ne düşünüyor bilemeyiz. Fakülte yapımı onların elinde. Ayrıca Bursa’ya yeni bir üniversite yapılıyor. Mustafakemalpaşa’ya yapılacak fakülte, yapılacak yeni üniversiteye mi yoksa Uludağ Üniversitesi’ne mi bağlı olacak bunu da bilemiyoruz” dedi.
            MYO Müdür Yardımcısı Mehmet Öz de yaptığı açıklamada: “Bundan önceki rektörümüz fakülte yapımına karşıydı. Ancak şimdiki rektörümüz fakülte yapımına sıcak bakıyor ancak somut projeler isteniyor. Biz de somut projelerle gidemediğimiz için şimdilik askıda duruyor” dedi.
            ADD Başkanı Savaş Yarıcı da, Mustafakemalpaşa’ya 4 yıllık bir fakültenin yakışacağını ancak mevcut okulun öğrencilerine hala bir devlet yurdu olmamasının Mustafakemalpaşa için bir ayıp teşkil ettiğini söyleyerek: “Öğrenciler sağda solda kalabilmek için yer arıyor. 300-400 TL aylık bedelle kalmak için yer ücretleri ödeniyor. Fakülteden önce bu öğrencilerimize büyük bir devlet yurdu yapmak gereklidir” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir