9’ncu sınıflar arası bilgi yarışması düzenlendi

Mustafakemalpaşa okullarında öğrenim gören ortaöğretim 9’ncu sınıflar arası bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmada İbrahim Önal Fen Lisesi 80 puanla birinci oldu.
Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Ortaöğretim 9’ncu Sınıflar bilgi yarışması geçtiğimiz Çarşamba günü saat 14:00´da Mustafakemalpaşa Kapalı Spor Salonunda yapıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlanan yarışma öncesi Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasında; Bilginin önemine değinen ve orada bulunan bütün yarışmacıların aslında birinci olduğunu fakat yarışmaların doğası gereği bir sıralama yapılması gerektiğini belirtti. Yarışmaya katılan bütün okulların idareci, öğretmen ve öğrencilerine başarılar dileyen Efe, bu yarışmanın düzenlenmesindeki katkılarında ötürü İlçe Belediye Başkanlığına teşekkür etti.
Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe´nin açılış konuşmasından sonra yarışmaya geçildi.
Yarışma sonucunda İbrahim Önal Fen Lisesi 80 puanla birinci, Özel Mustafakemalpaşa Fen Lisesi 75 puanla ikinci ve Sedat Karan Anadolu Lisesi 70 puanla üçüncü oldu.
Ayrıca yarışma sonunda bir ödül töreni düzenlendi. Birinci olan okul öğrencilerine hediyelerini Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Eren, ikinci olan okul öğrencilerine hediyelerini Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Ekrem Uğurlu, ve üçüncü olan okul öğrencilerine ise hediyelerini Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe takdim etti. Diğer yandan yarışmaya katılan bütün okulların yarışmacı öğrencilerine birer kitap hediye edildi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir