5.büyük BURSA

Bursaspor’un şampiyonluğu, Bursa merkezde olduğu gibi tüm ilçelerde de sabahlara kadar coşkuyla kutlandı.
Mustafakemalpaşalı vatandaşlar, Bursaspor’un şampiyonluğunu sabahlara kadar doyasıya yaşarken, Mustafakemalpaşa’nın girişinden çıkışına kadar caddeler doldu taştı.
Meşaleler yakıldı, davullar çalındı, horonlar tepildi, Mustafakemalpaşa çiftetellisiyle 7’den 70’e tüm vatandaşlar Bursaspor’un 5.büyüklüğünü ve şampiyonluğunu kutladı.
Tüm Ulusal medya dün manşetlerine Bursaspor’u taşırken, Anadolu takımları Bursaspor’un şampiyonluğuyla Anadolu’dan da bir şampiyonun çıkacağını gördü.
İstanbul takımlarının ambargosuna Bursaspor son verdi
47 yıllık şampiyonluk özlemini Timsah, 2009-2010 sezonunu mutlu sonla bitirerek kupayı müzesine taşıdı.
Tüm Türkiye ayakta…
Bursa Atatürk Stadı’nda başlayan devrim, ülkenin her köşesinde kutlanıyor. Anadolu’ya dalga dalga yayılan Bursaspor’un şampiyonluğu, milat olarak kabul ediliyor.
Bursaspor, Süper Lig’de Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un ardından şampiyonluk kazanan 5.takım unvanını da bu şampiyonlukla elde ediyor.
16 Mayıs bir milat
Trabzonspor’un ardından şampiyonluğa Anadolu imzasını atan Bursaspor, 16 trafik koduyla 16 Mayıs 2010 Pazar akşamını Türk futbol tarihine milat olarak düştü.
6 kez Süper Lig şampiyonu olan Trabzonspor, Fenerbahçe maçında sergilediği inanılmaz dirençle Fenerbahçe’yi durdurarak son haftalarda tartışmalı, şaibe düşmüş ligin, temize çıkmasına da önemli katkıyı koydu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir