30 Ağustos Zaferine alternatif kutlama

Özgür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin sembolü 30 Ağustos Büyük Zaferi’nin 90. yıldönümü alternatif bir programla kutlandı.
           30 Ağustos Zafer Bayramımızın ilçemizde uygulanan alternatif kutlama programı aynen şöyle:
            İlk program, geçtiğimiz Perşembe günü saat 09.45 – 09.55 Askeri ve sivil erkanın yerlerini almaları, saat 10.00’da çelenklerin sunulması, saygı duruşu yapılmadan istiklal marşının okunarak bayrağın göndere çekilmesi, 10.45’te de Hamzabey ilkokulundaki kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ile sona erdi.
            İkinci alternatif program şöyle:
            İstiklal marşı söylenerek iki jandarma uzman çavuşu tarafından göndere bayrak çekildi.
            İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı törene emirle katılan resmi daire birim amirleri ve belediye personel ile kahvehane önünde oturan vatandaşların bayramını kutladılar.
            Her yıl çelenk sunma töreninden sonra yapılan günün anlam ve önemini belirten konuşma, bu alternatif programda Garnizon Komutanı Vekili Jandarma Üsteğmen Çağlar Özdemir tarafından yapıldı.
            Mustafakemalpaşa Lisesi öğrencisi Merve Can Mustafa Kemal Paşa’nın Kağnısı, Mustafakemalpaşa lisesi öğrencisi Tunay Ümekkan ise Akdeniz’e Doğru şiirlerini okudu.
            14 Eylül İlköğretim Okulu ve Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri halk oyunları ekibi gösterilerini sundu.
            Belediye Mehter Takımının gösterilerinden sonra Tümbüldek – Suuçtu arasında yapılan 30 Ağustos Zafer Koşusu’nda dereceye giren sporcu ve atletlere madalya ve ödülleri protokol tarafından verildi.
            Alternatif program, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın kapanış ve teşekkür konuşmasıyla sona erdi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir