23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladık

23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Mustafakemalpaşa’da çeşitli tören ve etkinliklerle kutlandı.
Dün saat 09.00’da Cumhurluk alanındaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve göndere bayrağın çekilmesiyle başlayan resmi törenlere, saat 10.00’da ilçe stadyumunda devam edildi.
Saat 10.00’da İlçe Kaymakamı Kazım Karabulut, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Murat Gürdal ve Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla devam eden stadyumdaki törende, tüm öğrenciler ve törene katılanlar Atatürk İlköğretim Okulu Müzik öğretmeni Burcu Akpınar yönetiminde İstiklal Marşı’nı okudular.
İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Mustafakemalpaşa İlköğretim Okulu öğrencisi Sadenur Terakye yönetiminde tüm öğrencilerin katılımıyla Öğrenci Andı okundu.
Günün anlam ve önemini belirten konuşma, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulgani Artan tarafından yapıldı.
İkinci günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Yunus Emre İlköğretim Okulu öğrencisi Saliha Kılıç gerçekleştirdi.
Resmi geçit törenlerinden sonra, ilköğretim okulları arasında düzenlenen resim, şiir okuma, satranç ve bilgi yarışmalarında dereceye giren okul müdürlerine plaketleri verildi. Yarışmalarda başarılı olan öğrencilere de ödülleri protokol tarafından verildi.
Yunus Emre İlköğretim Okulu, M.Akif Ersoy İlköğretim Okulu, Özel İrem İlköğretim Okullarının Halk Oyunları gösterisinden sonra program; ilköğretim okulları öğrencilerinin toplu gösterileriyle sona erdi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir