23. Dönem Milletvekili Ali Koyuncu: Yaptığım çalışmalar meyvesini veriyor

Gazetemize de gelerek bilgiler veren Koyuncu, yaptığı açıklamada gerek ilçe başkanlığı, gerekse milletvekili olduktan sonra Mustafakemalpaşa’da doğmuş ve doymuş biri olarak Mustafakemalpaşa’ya hizmet etmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını belirtti.
           Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’nin Avrupa’da emsal projelerden biri olduğuna değinen Koyuncu, hastanenin ikinci kez ihale edildiğini, önümüzdeki aylar içerisinde yer teslimi yapılacağını belirtti.
            Tatkavaklı Belediye Başkanı Orhan Alper’in de yoğun çabaları sonucu çok kısa zamanda hayata geçecek olan hastanenin Mustafakemalpaşalılara hayırlı olmasını diledi.
            Koyuncu, “Şeyhmüftü Camii Mustafakemalpaşa’nın her anlamda aynası gibiydi. Dönemimde Vakıflar bölge müdürlüğünün ve genel müdürlüğünün yatırım programına alınması ve restorasyonu ile ilgili çalışmalarımızı başlattık. Çalışmalarımız sonuç verdi. Bu cami Mustafakemalpaşa’ya yakışır vaziyette restorasyonu yapılıyor. Caminin restorasyonu için Bursa Vakıflar bölge Müdürlüğünce 13.06.2012 tarihinde restorasyon ihalesi yapılmış olup 11.08.2011 tarihinde Vaka İnş. Peyzaj Tekstil Elekt. Temz. Hiz. San ve Ticaret Ltd. Şti ile KDV hariç 826.189.31 TL bedelle sözleşme yapılmıştır. Restorasyon çalışmaları 16.08.2011 tarihinde başlamış olup, çalışmalar % 60 seviyeye varmış bulunmaktadır. Restorasyon çalışmalarının 09.08.2012 tarihine kadar bitirilmesi planlanmaktadır.” Diyerek sözlerini şöyle sürdürdü. “Bursa’da iki adet açık MR vardı. Biri Mustafakemalpaşa’dadır. Daha sonra yeni hastane yapılması ve yatırım programına alınması, yer tahsisi, en iyi projenin yapılması ve ihale ettirilmesi, Döllük, Güllüce Sulama Projesi ödenek yatırım ihalesi Mustafakemalpaşa’nın GAP Projesidir. Adliye Sarayı yatırım programı, yer tahsisi, proje yapımı ve ihalesi arazi toplulaştırılması, sulama, 4 yıllık fakültenin doğa bilimleri fakültesinin Mustafakemalpaşa’ya getirilmesi, belediye hizmet binasının projelendirilmesi, Başbakanlıktan yapım izninin alınması, ağız ve diş sağlığı merkezinin kurulması, okulların yapılması, en önemlisi de yıllardır mezbelelik halde bulunan Tümbüldek kaplıcalarının turizm alanı olarak tahsis edilmesi. Tüm bunların meyvelerinin alınması beni ayrıca gururlandırmaktadır” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir