2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Okul Güvenliği toplantısı yapıldı

2017-2018 Eğitim Öğretim döneminin başlamasıyla birlikte öğrencilerin her türlü kötü alışkanlıktan uzak tutulması ve korunması amacıyla Okul Güvenliği toplantısı düzenlendi.
Yeni Eğitim Öğretim yılı ile ilgili yapılan okul güvenliği toplantısı Hükümet Konağı Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıya Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı, Mustafakemalpaşa Emniyet Müdürü Ümit Güner, Mustafakemalpaşa Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Er, Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları katıldı.
Yapılan toplantıda; Mustafakemalpaşa Emniyet Müdürlüğü ve Mustafakemalpaşa Jandarma Komutanlığı tarafından uyuşturucu ve uyarıcı maddelere karşı mücadelede gerekli önlemlerin alınması konularında önemli bilgiler verildi. Emniyet mensuplarının her okuldan sorumlu olması ve okulun güvenlik konularında bağımlılıkla mücadelede mahalle muhtarları ve okul aile birliği başkanları ile işbirliği yapılması kararlaştırıldı.
Diğer yandan, okullarda çalışan kantinci, çaycı, servisçi gibi personellerin güvenlik ciddi bir soruşturmasından geçmesi istendi.
Okul giriş çıkış saatlerinde ise güvenlik kuvvetleri, okul servisi kontrol noktaları oluşturacak. Emniyet Müdürlüğünce TUBİM vasıtasıyla velilerin bilgilendirilmesi de alınan kararlar arasına girdi. Ayrıca okul etrafında okulla ilgisi olmayan kişi veya kişilerin güvenlik güçlerine bildirilmesi ve soruşturulması yapılacak. Öte yandan, sorumlu emniyet personelleri, Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürlükleri, okul müdürleri ve nöbetçi öğretmenlerin servisleri sık sık takip etmesi istendi.
Riskleri önceden tespit etmek amacıyla öğretmenlere bağımlılık ile ilgili eğitimlerin verilmeye devam edilmesi ve rehber öğretmen görevlendirilmesi karalaştırıldı.
Milli Eğitim Bakanlığınca programa alınan riskli ve önceliği tespit edilen okullara güvenlik kamera sistemi kurulması gibi konular ele alındı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir