201 nolu sokak mevzusu nedir?

Mustafakemalpaşa Paşada.com’un yaptığı haberdeki 201 nolu sokak mevzusunun gerçekleri nelerdir? Kamu yararı adına yapılan yollar gerçekten birilerinin kullanımına mı ait?


Paşada.com'un haberi
“Tapu kaydında Mustafakemalpaşa Atatürk Mahallesi 853 ada 14 ve 19 parsellerin ulaşım için kullanacakları yol kamelya ve bir siteye ait çevre düzenlemesi ile kapatılmış 201 nolu sokak, daha önceki belediye başkanı tarafından özel kullanıma izin verilmiş durumda.
Yine, Mustafakemalpaşa Atatürk Mahallesi 849 ada da ikamet edenler de Cumhuriyet Bulvarına(Bursa Yolu) ulaşmak için çok farklı bir güzergahtan hareket edip ulaşımı öyle sağlamak zorundalar.
31 Mart 2019 tarihindeki yerel seçimlerin üzerinden 5 ay geçmesine rağmen, geçmiş dönem belediye başkanının yaptığı hataların düzeltme çalışmaları ile geçmeye devam ediyor.
Eski belediye başkanının kendisine yakın olan kişilerin istekleri doğrultusunda,ulaşım yolunu siteye ait bahçe , belediyede park olarak gözüken alanı ise yine siteye ait otopark olarak kullanmaları, komşu parsel sahiplerinde uzun zamandır tepkiye neden oluyor.
Belediyeye çok fazla talepte bulunup yollarının açılmasını isteseler de, istekleri sadece göstermelik olarak yapılmaya çalışılmış, yolun devamında sitede oturanların kamelyası nedeniyle durdurulduğu onlara iletilmiş, daha sonraki şikayet ve talepleri göz ardı edilmiştir. Yeni yönetime tekrar yollarının açılması talebinde bulunulunca durum ortaya çıkmış, siteyi ve yandaki villaları yapan kişi imarda o bölge için kısmi değişiklik isteğinde bulunmuştur.
Park ve yollar, o şehirde yaşayan herkesin ortak malıdır. Bahsi geçen yerde oturanların yolu duvar ve kapı ile ayırmaları, parkı ise otopark kullanmaları tepkilere yol açmaktadır.”
Şimdi soruyoruz?
Haberde bahse konu olan 201 nolu sokak niye yok edilmiştir?
Bundan önceki belediye başkanı tarafından yapıldığı öne sürülen usulsüz uygulamanın hesabı niye hala sorulmamış ve düzeltilmemiştir?
Bundan önceki belediye başkanı Ak Partili diye mi yapılan yanlışlar söylenmemektedir?
Yeni belediye başkanı Mehmet Kanar'a eski belediye başkanı Sadi Kurtulan'ın yanlışlarını söylememesi için partisinden baskı var mıdır?
Birilerinin yararını düşünüp kamu yararını göz ardı edenler kim olursa olsun bedelini ödemek durumundadır. Koskoca sokak ortadan kaybolmuş kimsenin umurunda değil. Yanlış yanlışla örtülmez. Dürüstlük ve kamu yararı her şeyden ve herkesten önce gelir. Bu şehir hepimizin. 
Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir