15 Kasım 2014 tarihinde yapılan AKP ilçe kongresine gölge düştü. Özmen “Paralel” kurbanı mı?

Ak Parti il başkanlığında paralel depremi yaşanıyor.

İl seçim koordinasyon başkanı Abdullah Duman’ın paralel yapı mensubu olduğu ve partiyi içerden yıprattığı, İç işleri bakanlığınca belgelendi.
Geçtiğimiz Salı günü Star gazetesinde yayınlanan özel haberde, AK Parti Bursa İl Teşkilatı Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı ve İl Başkanvekilliği’nin yanı sıra İl Seçim Koordinasyon Başkanlığı’nı yürüten Abdullah Duman’ın, Paralel örgüt üyesi olduğu İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın 18.02.2015 tarihli raporuyla tespit edildi.
Haberin ardından İl başkanlığında deprem etkisi yaşandı.
Haberin detaylarında, Devletin hemen her kurumuna sızdığı iddia edilen yapının, Ak Parti içine de sızdığı ve partiyi içerden ciddi anlamda yıprattığı belirtiliyor.
Olaylı kongrede divan başkanıydı
Star gazetesinde yayınlanan haberin ardından Bursa ve ilçelerindeki teşkilat kongrelerinde “Divan başkanlığı” yapan Abdullah Duman’ın olaylı kongrede parmağı olup olmadığı tartışılıyor.
Bursa kamuoyunda ilk akla gelen kongre ise İlçemizde gerçekleşen “olaylı” kongre oldu. Bilindiği gibi ilçe teşkilat başkanı seçimlerine ilçemizde iki adayla gidilmişti.
Saadettin Akkoyunlu’nun karşısında aday olan Orhan Özmen’e kongrede konuşma izni dahi verilmemişti. Paralel yapı üyesi olduğu iddia edilen divan başkanı Abdullah Duman, Orhan Özmen’in delegelere yapacağı konuşmaya da izin vermemişti.
Divan’a dilekçe vermesini söyleyen Abdullah Duman, verilen konuşma dilekçesine rağmen Özmen’i konuşturmayarak büyük bir skandala imza atmıştı.
“Kongrelere gölge düştü”
Salı günü yayınlanan “Paralel” haberinin ardından ilçe kongresinde aday olan Özmen ve yönetim kurulu ile kendisini destekleyen çok sayıda delege büyük rahatsızlık yaşadı.
Bazı delegeler, özellikle birkaç ilçede yaşanan kongrelere gölge düştüğünü iddia etti.
Her konuda ciddi haksızlıklara uğradıklarını belirten Orhan Özmen, kısa ve mütevazi bir açıklama yaptı. Özmen, “Kongremizde divan başkanlığı yapan Abdullah Duman’ın Ak Parti ile hiçbir şekilde gönül bağının olmadığı, hatta partimizi yıpratmaya çalıştığı belgelenmiştir.
Biz her fırsatta “uzlaştırıcı ve birleştirici” olduğumuzu belirttiğimiz için böyle bir operasyona maruz kaldık. Bu şahsın mevcut yönetimi Arınç’çı bizleri ise Faruk’çu olarak belirttiğini duyduk.
İşin özeti kongrede bize yapılanların Faruk’çuluk nedeniyle yapıldığını inanmaya başladık.
Oysa biz şucu bucu değil gönülden Ak Partiliyiz, önümüzdeki süreçte İl başkanlığımızda yaşanacak olan gelişmeleri takip edeceğiz. Partimizin bu durumdan en az zararla çıkması en büyük temennimdir” dedi.
Diğer yandan, Abdullah Duman, Büyükorhan seçimlerinde de divan başkanlığı yapmış; Seçimi kazanan Osman Koçdemir, seçimlerin hemen ardından apar topar il başkanlığına toplantıya çağırılmış ve toplantı sonrası Koçdemir, istifa ettiğini açıklamıştı.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir